Praktycznie w każdym kraju i w każdej dziedzinie przemysłu rosną wymagania jakościowe a cykle produkcyjne stają się coraz krótsze, co zwiększa wydajność. W rezultacie rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania automatyki oparte na robotach w każdej branży przemysłu. Łatwiejsza współpraca, np. dzięki kompaktowym i lekkim robotom oferuje ogromny potencjał dla nowych, spersonalizowanych rozwiązań automatyzacji.
Roboty przemysłowe wykonują czynności, takie jak spawanie, malowanie, inspekcja produktów z szybkością i precyzją, co prowadzi do wysokiej wydajności przy niskich kosztach. inwestują w roboty przemysłowe, aby wykonywać złożone zadania, takie jak inspekcja spoin i optymalizacja automatyzacji. Zadania te obejmują wyrafinowane działania i sekwencje ruchów, które robot potrafi zidentyfikować zidentyfikować.
Lżejsze kompaktowe roboty przemysłowe
Do tej pory możliwości automatyzacji produkcji w różnych branżach przemysłu były ograniczone. Konwencjonalne roboty często okazywały się nieelastyczne, były zbyt drogie w zakupie i były zbyt duże i nieporęczne. Teraz wszystko się zmienia wraz z nadejściem nowych i lżejszych robotów kompaktowych. Oprócz tego, że są lekkie, kompaktowe i elastyczne oraz łatwe w programowaniu i obsłudze, roboty te stają się odpowiednie dla coraz większej liczby aplikacji. Bez potrzeby żmudnych prac instalacyjnych mogą wykonywać monotonne, powtarzalne zadania, które stanowią ogromne obciążenie dla człowieka, i zwiększać wydajność procesów produkcyjnych.
Kiedy liczy się maksymalna precyzja
Jeśli robot jest zmuszony do pracy w środowisku, w którym warunki nie są stałe, nie może sobie poradzić bez systemu kamer. Robotowi należy powiedzieć, w jaki sposób jest ustawiony komponent lub czy zmieniło się jego położenie, aby mógł dostosować się do zmian systemu pracy. Umożliwia to montaż elementów, które wcześniej musiały być składane ręcznie, ponieważ nie mogły być przetwarzane przez automatyczne maszyny. Podczas większości pracochłonnych prac instalacyjnych roboty mogą wykonywać najbardziej precyzyjne zadania i zwiększać wydajność procesów produkcyjnych. Mogą kompensować niedokładności mechaniczne i radzić sobie w nieznanych sytuacjach, jednocześnie dostarczając bardzo dokładne wartości pomiarowe.